Dane kontaktowe
- Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Margoninie
- Adres
ul. Kazimierza Jankowskiego 4
woj. wielkopolskie
pow. chodzieski
64-830 Margonin - NIP: 7661023941
REGON: 004613870 - Telefon: +48 67 284 62 00, +48 67 284 61 57
Faks: +48 67 284 61 57 - Strona internetowa:
https://mgops.margonin.pl - Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej (e-PUAP)
/MGOPSMargonin/SkrytkaESP - Adres do e-Doręczeń
AE:PL-47444-83176-CSRIC-18 - Redakcja BIP
Agnieszka Nowak
e-mail: pomoc@mgops.margonin.pl
Świadczenia niepieniężne
- Wprowadzono
- Poprawiono
Schronienie, posiłek i niezbędne ubranie przysługują osobom lub rodzinom, jeśli są one tego pozbawione.
- Wprowadzono
- Poprawiono
Przysługuje wszystkim osobom i rodzinom bez względu na posiadany dochód.
Poradnictwo prawne realizuje się przez udzielanie informacji o obowiązujących przepisach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, zabezpieczenia społecznego, ochrony praw lokatorów.
- Wprowadzono
- Poprawiono
Jest to świadczenie niepieniężne dla osób, które nie posiadały świadczeń emerytalno – rentowych oraz osób zobowiązanych do pokrycia kosztów pogrzebu, które nie są w stanie tego zrobić samodzielnie.
- Wprowadzono
- Poprawiono
Przysługuje osobie, która zrezygnuje z zatrudnienia w związku z koniecznością sprawowania bezpośredniej, osobistej opieki nad długotrwale lub ciężko chorym członkiem rodziny oraz wspólnie niezamieszkującymi matką, ojcem lub rodzeństwem (przez ojca i matkę należy rozumieć również ojca i matkę współmałżonka). Konieczność sprawowania bezpośredniej, osobistej opieki nad osobami, o których mowa powyżej, stwierdza lekarz ubezpieczenia zdrowotnego w zaświadczeniu wydanym nie wcześniej niż na 14 dni przed złożeniem wniosku o przyznanie świadczenia.
- Wprowadzono
- Poprawiono
Przysługuje:
- osobie bezdomnej objętej indywidualnym programem wychodzenia z bezdomności, nieposiadającej ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu
- osoby pobierającym zasiłek stały, które nie są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym z innego tytułu
- Wprowadzono
- Poprawiono
Przysługuje wszystkim osobom i rodzinom bez względu na posiadany dochód. Praca socjalna to działalność zawodowa mająca na celu pomoc osobom i rodzinom w rozwinięciu lub wzmocnieniu ich aktywności i samodzielności życiowej. Praca socjalna prowadzona jest w oparciu o dokonanie diagnozy sytuacji klienta przez pracownika socjalnego, opracowanie planu pomocy i wsparcia w zależności od indywidualnej sytuacji oraz posiadanego potencjału osoby lub rodziny.